Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше імя
Ваш Email
Ваш телефон
Доставка
Введіть відділення Нової пошти
Промокод

Велоодяг. Як правильно вдягатися?

Немає поганої погоди для велосипеду - є неправильний одяг Е.Меркс
Едді Меркс
бельгійський професійний велогонщик
Хочу поділитися своїм досвідом в питанні велоодягу. Спробував дуже багато різних комбінацій і прийшов до певних наборів під різні умови та погоду.

Почнемо з простого (літо), а далі будемо утеплюватися по мірі похолодання :) Все це досить індивідуально і, якщо ви любите, щоб було тепленько, або у вас відсоток жиру менше 10, то робіть поправку на + 2 + 3 градуси. І навпаки - -2-3 градуси, якщо ви корінням з півночі. Також врахуйте, що в гоночному режимі пульс вище, температура тіла може бути вище і, знову ж, поправка на -2-3 градуси.

І ще. Велоформа повинна облягати тіло, щоб добре виводити вологу, не натирати і бути "другою шкірою". Тому міряйте форму втягнувши живіт, прийнявши позицію, схожу на вашу посадку на велосипеді, а не стоячи рівно з піднятими руками. Якщо схудли на 7+ кілограмів, то швидше за все вам знадобитися інший розмір, те ж саме в зворотньому випадку;)
Важливий момент!
Не економте на велоформі. Не вкладайте всі гроші в велосипед! Різницю в велотрусах за 30 і за 100 доларів ви обов'язково відчуєте, а 100 грамів зекономлених на касеті Dura-Ace замість 105 - ніколи.

+20...+ 40°C

Літній комплект веломайка, труси і шкарпетки висотою від ⅓ до ½ висоти гомілки. Ніяких кепок, баффів та іншої фігні :) Якщо пітнієте, а потім заливає очі - міняйте шолом;)

Щоб ще більше підвищити комфорт під час довгих тренувань або у вологих умовах, рекомендуємо використовувати спеціальний крем Assos від натирань.

Також в сильну спеку рекомендуємо носити рукавички, щоб поліпшити хват керма.

Базовий комплект:

+15...+ 20°C

Іноді можуть бути сильні вітри, тому при такій температурі може знадобитися базовий шар з індексом температур 15-25град Базовий шар echelon з коротким рукавом '20). Якщо такої специфічної умови немає, достатньо звичайного літнього комплекту

Додатково до базового комплекту:

+12...+ 15°C

Верхня частина тіла не включена в активну роботу при їзді, тому при такій температурі необхідно її утеплити. Зазвичай це утеплювачі для рук echelon та непродуваєма спереду веложилетка. У веложилетці echelon спина зроблена дихаючою, що сприяє кращій терморегуляції тіла.

Додатково до базового комплекту:

+8...+ 12°C

Якщо холодніше +12 я обов'язково утеплюю коліна, вдягнувши велотруси ¾ або додавши до літніх велотрусів велочулки. Джерсі з коротким рукавом міняю на джерсі з довгим (може бути утеплена версія або варіант легкої джерсі + термобілизна). У разі, якщо дмуть сильні вітри або ви все-таки мерзнете, можна також вдягнути і утеплювачі для рук, створивши тим самим додатковий шар. Літня джерсі чекає весни або Іспанії :))

Плюс надягаю теплі шкарпетки з вовни мериноса замість літніх шкарпеток.

Також утеплюю шию за допомогою Баффа, голову за допомогою велокепки і пальці рук в теплі з довгими пальцями рукавички.

Утеплений комплект:

+3...+ 8°C

До всього, що вище, додаю теплий зимовий базовий шар, бахіли зверху на взуття. Баффів можна два - на шию і на обличчя (не на все, на очі тільки окуляри :))

Якщо знаю, що погода буде змінюватися в процесі, наприклад, через зміни висоти, завжди одягаю з запасом, щоб зняти / одягнути в разі підйому / спуску.
Додатково до утепленого комплекту:
  • Тепла зимова термобілизна
  • Теплі бахіли на велотуфлі
  • Додатковий Бафф, що закриває нижню частину обличчя
  • Додаткові рукавички/термобілизна
  • Жилетка обов'язково
  • Можна вдягнути дощовик

+3°C і нижче

Якщо на вулиці холодніше, ніж +3, я вважатиму за краще побігати / поплавати / покрутити станок :) Або кемп в Іспанії / Туреччині / Майорці / де завгодно

Дощ

В разі опадів обов'язково треба дощовик, який допоможе надовше зберегти тепло, якщо не залишитись сухим. Круті дощовики, які не пропускають воду коштують від 100 євро. А найкращі з гортексом під 250. Більш дешеві моделі будуть промокати і підійдуть тільки на короткі виїзди. Якщо збираєтесь в гори, або плануєте тренуватись за будь-якої погоди витратьте 150 євро на гарну річ.

Додатково радимо силіконові бахіли Velotoze, які хоч і важко вдягати, але з своєю функцією справляються відмінно. Краще взяти на розмір більше, якщо ваша нога на межі розмірів за їх лінійкою.

Також треба мати теплі зимові рукавиці з того ж неопрену, бо температура в дощ зазвичай падає на умовних 10 градусів.

І ще момент. Під шолом в разі дощу можна одягнути вело-кепку, козирьок якої теж буде захищати очі і лице від води.
Дима Петров
шэф